12 grudnia 2017 19:50 | Aktualności

KULINARNA PRZYGODA W KARCZMIE BEDNARSKIEJ

11 grudnia 2017r. uczniowie z klas I-III razem z wychowawcami: p. M.Jankowską. K.Kącką i B. Stępniewską uczestniczyli w Wigilijnych Warsztatach Kulinarnych w Karczmie Bednarskiej w Bednarach.

Było to spotkanie z polską tradycją wigilijną.

Na początku uczniowie dowiedzieli się o potrawach, które powinny  znależćsię na wigilijnym stole oraz o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Pod czujnym okiem kucharzy robili pierniczki, lepili pierogi i uszka, kroili sałatkę jarzynową, przygotowali kluski z makiem i śledzie oraz własnoręcznie zrobione pierniki, które na samym końcu ozdobili słodkim lukrem. Była to niesamowita lekcja, po której wszyscy razem usiedli do wspólnego stołu wigilijnego, połamali się opłatkiem oraz spożyli potrawy, które sami przyrządzili.Wszyscy poczuli klimat i magię tych wspaniałych zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

To był czas gdzie uczniowie ,,smakowali ''nowe doświadczenia.

KULINARNA PRZYGODA W KARCZMIE BEDNARSKIEJ