07 listopada 2019 20:46 | Aktualności

Opowieści o Afryce - spotkanie z podróżnikiem

7 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli  w spotkaniu z podróżnikiem. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Kurzeszynie. Robert Gondek jest podróżnikiem, fotografem i pasjonatem Afryki. Tematyką multimedialnego pokazu "Spotkanie z Afryką" była afrykańska przyroda, ukazująca ten ogromny, tajemniczy i ciekawy kontynent, pokazany z perspektywy kilkunastu odbytych podróży. Pan Robert opowiedział wiele ciekawostek o gorylach, lwach,  słoniach, bawołach i wielu innych gatunkach zwierząt. Zaprezentował autorskie zdjęcia , ukazujące unikatowe afrykańskie przestrzenie, widziane z lądu, wody i powietrza. Nauczył uczestników spotkania kilku zwrotów w języku suahili. Na zakończenie wszyscy uczniowie zrobili sobie  pamiątkowe zdjęcie.

Opowieści o Afryce - spotkanie z podróżnikiem