20 listopada 2019 21:17 | Aktualności

Spotkanie rodziców z policjantem i psychologiem

Dnia 13 listopada 2019 r. rodzice naszych uczniów i nauczyciele spotkali się z policjantem (p. M. Lewandowską) i psychologiem (p. Sz. Kocikiem), aby odświeżyć informacje nt. prawidłowości rozwoju i zaburzeń zdrowia psychicznego dzieci, rozpoznawania wczesnych objawów używania substancji psychoaktywnych oraz postępowania w tego typu przypadkach, konsekwencji prawnych związanych z naruszeniem przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz metod współpracy szkoły z Policją w sytuacji zagrożenia narkomanią. Na koniec spotkania można było podejść do skrzynki pokazowej Policji i przypomnieć sobie/poznać wygląd substancji odurzających, w tym dopalaczy, a także przedmiotów służących do ich przechowywania i dyskretnego zażywania.
Celem spotkania była profilaktyka uzależnień oraz problemów emocjonalnych dzieci i młodzieży.

Spotkanie rodziców z policjantem i psychologiem